Ciekawe inwestycje

Solar Floating Resort

Solar Floating Resort to koncepcja luksusowego jachtu i hotelu. To także projekt idealnie pasujący do dzisiejszych czasów, w których tak dużą wagę przywiązuje się do ekologii.

Zaułek Onyx na Woli Justowskiej

Krakowski Zaułek Onyx - kompleks domów jednorodzinnych, to alternatywa dla znudzonych typowym wyglądem podmiejskich dzielnic. Położone w krakowskiej dzielnicy Wola Justowska domy od razu rzucają się w oczy. Od fundamentów aż po dach budynki pokryte zostały ekologicznymi płytami Trespa w grafitowym odcieniu. Jedyny kolorowy akcent, to pomalowane w kontrastujących barwach drzwi wejściowe - inne w każdym z domów. Monotonię bryły przełamują również rozległe przeszklenia, które wprowadzają do wnętrza dużo naturalnego światła. Do każdego z domów przylegają również prostopadłościenne przeszklone kubiki będące przedłużeniem powierzchni salonu.

Kompaktowy kontener kryzysowy

Model kompaktowego domu 2(plus1) został stworzony dla dwuosobowej rodziny, planującej w przyszłości jej ewentualne powiększenie. Pomysł takiego rozwiązania pochodzi z pracowni Trabendo. "kompaktowy kontener kryzysowy" 2(plus1) to projekt niewielkiego, taniego domu jednorodzinnego z możliwością elastycznego kształtowania wewnętrznej przestrzeni. Zależnie od aranżacji wnętrze mogą tworzyć 2 lub 1 sypialnia, strefa dzienna z aneksem kuchennym, łazienka oraz niewielkie pomieszczenie techniczne.

Apartamentowiec na wyspie w Mikołajkach

Niedokończona budowla na Ptasiej Wyspie na Jeziorze Mikołajskim od lat straszy mieszkańców i odwiedzających mazurską miejscowość. Gdańska firma Inpro zapowiada, iż budynek przeistoczy się w luksusowy apartamentowiec i odmieni okolicę. Autorem architektonicznej przeróbki jest biuro Coplan. Istniejąca konstrukcja, która szpeci lokalny krajobraz nabierze nowego wyrazu. Spadziste dachy, które miały nawiązywać do lokalnej architektury, zostaną zlikwidowane. Architekci postawili również na nowe pokrycie elewacji, która będzie połączeniem szkła i drewna. Wokół apartamentowca powstanie również przystań jachtowa.

Cube House w Dolomitach

Geometryczna, bardzo współczesna jednostka prowadzi dialog z otoczeniem. Cube House to przykład nietypowej, górskiej architektury projektu grupy Plasma Studio. Budynek położony na zboczu włoskich Dolomitów próbuje wpasować się w pofałdowany górski teren. Nie ma zupełnie nic wspólnego z typowymi pensjonatami górskimi, a jednak dobrze komponuje się z otoczeniem. Ostateczny kształt budynku jest wypadkową wielu analiz, badań terenowych, wytycznych planu i znalezienia najlepszego nasłonecznienia.Architekci znani są z bardzo czystych, geometrycznych form architektonicznych kształtowanych z prostych materiałów i podstawowych kolorów. Starają się, żeby projektowane budynki nie były dominantami, ale żeby stały się nieodłączną częścią przestrzeni.